Site Loader

Kiedy dziecko ma np. dwa lata, jest w stanie wskazać, co lubi, a czego nie lubi, dzięki czemu rodzice mogą poznać jego główne zainteresowania. Szukając kolorowanek dla dzieci, wielu rodziców małych dziewczynek wybiera wzory postaci z bajek, które ich interesują, takie jak popularna Myszka Miki czy inne postacie. Zdarza się jednak, że dzieci nie są w ogóle zainteresowane tym wzorem i sprzeciwiają się mu. U dziewczynek dominują kolorowanki ze zwierzątkami, pieskami, kotkami czy konikami. Użycie tego typu wzorów pozwoli rodzicom wprowadzić ich w nowe zainteresowanie. Może to się okazać dla nich bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Jakich kolorów potrzebują przedszkolaki?

Dzieci w wieku od trzech do pięciu lat, które są już w przedszkolu, mogą z łatwością poznać wzory, które nie pojawiają się w książkach, które zawierają kolorowanki dla dzieci. Często są to obrazy przedstawiające:

  • przyrodę,
  • otoczenie,
  • życie codzienne,
  • ludzi wykonujących określone zawody.

Mogą one również zapoznać starsze dzieci z innymi technikami tworzenia prac plastycznych. Kredki są znane jako klasyczna rzecz, ale dzieci będą również cieszyć się farby, kolorowy papier do przyklejania, lub kolorowej bibuły, z których można formować kulki i przyklejać je do kolorowanek. Takie arcydzieła świetnie wyglądają powieszone na lodówce czy też oprawione w ramkę, a dzieci będą z nich dumne.

Kolorowanki dla chłopca


Dzieci rosną zaskakująco szybko, dlatego trzylatek, choć jeszcze nie stary, bardzo różni się od dwulatka pod względem umiejętności. W jego przypadku, kolorowanie dla dwulatków może być całkiem proste. Warto obserwować dziecko i stopniowo zwiększać stopień trudności pracy plastycznej, dostosowując ją do różnych możliwości. Trzyletni chłopcy wykazują już konkretne zainteresowania i mają ulubionych bohaterów bajek, więc zdjęcia Boba Budowniczego i jego drużyny lub farmy i zwierząt, które ją zamieszkują, mogą być idealnymi modelami dla trzech książek z obrazkami. U wielu chłopców dominuje tematyka technologiczna – roboty, samoloty, statki kosmiczne. Zabawne są również rysunki dla trzyletnich chłopców, przedstawiające ich ulubione zawody, takie jak strażacy czy sportowcy. Codzienne ćwiczenie umiejętności manualnych trzylatka sprawi, że następne wyzwania, takie jak nauka pisania, będą o wiele łatwiejsze. Na rynku najdziemy także całe mnóstwo różnych ciekawych wzorów, które spodobają się naszym małym artystom i to z wielu względów.

 

Post Author: Paweł